ACT4Y (Asthma Control For You) is ontwikkeld binnen innovatiehub EIT Digital
De digitale receptenservice ACT4Y wordt zo snel mogelijk uitgerold binnen testmarkten Nederland en Italië. Hiervoor zoeken initiatiefnemers Amiko, Santer Reply en de Universiteit Twente (UT) ook samenwerking met onder meer ziekenhuizen en zorgverzekeraars. Dat stelt activity lead Martijn Grinovero, als CCO werkzaam bij Amiko, tegenover ICT&health
ACT4Y (Asthma Control For You) is ontwikkeld binnen innovatiehub EIT Digital. Eerder deze week werd bekend dat deelnemers aan testen van ACT4Y hun therapietrouw en inhalatietechniek met behulp van het concept sterk verbeterd hadden in vergelijking met de periode voorafgaand aan de proef. Dat stelde de Universiteit Twente op basis van een voorlopige evaluatie.
UITGEBREIDE PROEVEN
Het Britse Amiko (fabrikant slimme inhalatoren) en het Italiaanse Santer Reply, aanbieder van telegeneeskundediensten, hebben het afgelopen jaar testen gehouden in Italië en Nederland. De UT was verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het ontwerp en de protocollen voor een proef in Italië. Behalve deze test werden er in Italië en Nederland commerciële pilotprogramma’s uitgevoerd, aldus Grinovero. EIT Digital heeft de activiteiten rondom ACT4Y sinds januari 2018 ondersteund.
In het kader van Asthma Control For You krijgen patiënten met astma add-on sensoren die ze aan hun eigen inhalatoren kunnen hechten. Die sensoren houden bij wanneer een patiënt medicatie inneemt en registeren parameters zoals een indicatie over de inhalatietechniek en de -kwaliteit. Bij de testen werd een inhalator van Amiko (de Respiro) gebruikt, dat als ‘digitaal medicijn’ in de markt wordt gezet.